наша мова

Ответить
Аватара пользователя
ЛюдмилаНиколаевна
Корифей
Сообщения: 2618
Зарегистрирован: 15 май 2008, 15:22
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение ЛюдмилаНиколаевна »

Людина, яка втратила свою мову, - неповноцiнна, вона другорядна в порiвняннi з носiєм рiдноï мови.

Павло Мовчан

* * *

Хто не любить своєï рiдноï мови, солодких святих звукiв свого дитинства, не заслуговує на iм'я людини.

Й. Г. Гердер

* * *

Рiдна мова на чужинi
Ще милiшою стає.

Павло Грабовський

* * *

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий i народ. I нема насильства нестерпнiшого, як те, що хоче вiдiрвати в народу спадщину, створену незчисленними поколiннями його вiджилих предкiв.

Костянтин Ушинський

* * *

Народ, що не усвiдомлює значення рiдноï мови для свого вищого духовного життя i сам ïï покидає й вiдрiкається, виконує над собою самовбивство.

Шафраник

* * *


Аватара пользователя
metra29
Местный
Местный
Сообщения: 76
Зарегистрирован: 06 авг 2009, 20:23
Skype: metra29
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение metra29 »

"Прикладом є одна героїня, яка працює в барі зі своєю спорідненою працею з чоловіками, але нічо не звеселяло їй душу як чоловічий орган." $:071
О чем думал абитуриент? :lol:

Аватара пользователя
ЛюдмилаНиколаевна
Корифей
Сообщения: 2618
Зарегистрирован: 15 май 2008, 15:22
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение ЛюдмилаНиколаевна »

$:071 - перл №76 - "Ярослав Мудрий з отрядом козаків звільнив Київ від німців."
Світлана, дякую, давно так не сміялась. $:008
А посміявшись, стає сумно. Які неосвічені наші молоді люди....

Аватара пользователя
зося
Ветеран
Ветеран
Сообщения: 1538
Зарегистрирован: 20 сен 2008, 01:58
Skype: sonia-kolo
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение зося »

" Правительство теліпає язиком."
Один з яскравих прикладів "полуязичія", тобто не володіння в достатній мірі жодною з мов. Неграмотна нація є залежною нацією .Що нажаль останнім часом поширюється , та поглиблюється на всіх рівнях суспільства. http://www.ut.net.ua/Politics/24383

Аватара пользователя
ЛюдмилаНиколаевна
Корифей
Сообщения: 2618
Зарегистрирован: 15 май 2008, 15:22
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение ЛюдмилаНиколаевна »

Особливо сподобався фінал статті :
"Русифікація та її новітній римейк совок ніколи не матимуть шансів там, де люди воліють бути громадянами, а не підданими."

Про українську мову і українське слово можна говорити безкінечно. Століттями гнана і переслідувана все ж існувала вона в піснях і думках, казках і переказах, гострилася і виточувалася в переказах і прислів’ях.
Розмаїте і щедре наше українське слово. Мабуть, не всім відомо, що на міжнародному конкурсі в Парижі в 1934 році воно зайняло третє місце після французької та перської мов. За барвистістю наша мова посіла друге місце.

Аватара пользователя
Feodor
Корифей
Сообщения: 4435
Зарегистрирован: 14 авг 2007, 10:57
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение Feodor »

зося писал(а): Один з яскравих прикладів "полуязичія"
У нас на форуме таких примеров -- масса. Чего стоит хотя бы "розмовляти на мові" $:021


Аватара пользователя
halena
Новичок
Новичок
Сообщения: 52
Зарегистрирован: 08 фев 2011, 17:50
Мобильный: 0673980549
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение halena »

Извините что влезаю, возможно в чужую амбицию, но я хоть и не коренная но всё же украинка, да ещё со славного как говорят "западенского" города Львова. Пардон, но в моей крови больше русского чем украинского и это не мешает мне прекрасно разговаривать на украинском, к тому же я плоховато общаюсь на русском, да и на форуме пишу русским для того что бы просто вспомнить грамматику, поскольку в обиходе только украинский (семя" украиноязычная" в полном смысле этого слова). Я не очень понимаю людей которые затрагивают такие темы????? $:014 У каждого своя история так или иначе но жизнь сложилась так, за плечами у нашей страны большая история СССР , а как известно историю которая уже в прошлом переписать нельзя. Каждый решает за себя, все уже взрослые. Я где то слышала что для человека родным есть тот язык на котором он думает. И претензий никаких!!!! Для меня лично важно качество общения и добрые помыслы, а поболтать можно на любом языке, естественно если вы полиглот. Своей дочери я говорю что образованный человек должен знать столько языков сколько сможет выучить.
Возможно я со своими убеждениями кого то рассмешу, мол мала еще о высоком, но создавать проблемы на ровном месте не надо столько распр из-за этого вопроса что страна поделилась. Вот и вопрос зачем делить то что сами создавали????

Аватара пользователя
Самира
Хранитель традиций
Хранитель традиций
Сообщения: 2437
Зарегистрирован: 23 дек 2007, 10:32
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение Самира »

halena писал(а):Я где-то слышала, что для человека родным есть тот язык, на котором он думает. И претензий никаких!!!! Для меня лично важно качество общения и добрые помыслы, а поболтать можно на любом языке,
halena $:022

Аватара пользователя
ЛюдмилаНиколаевна
Корифей
Сообщения: 2618
Зарегистрирован: 15 май 2008, 15:22
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение ЛюдмилаНиколаевна »

Янукович підтримав російськомовні ЗМІ, бо україномовні "дуже слабенькі"
http://tsn.ua/ukrayina/yanukovich-pidtr ... benki.html

Аватара пользователя
Giorgio
Корифей
Сообщения: 2751
Зарегистрирован: 13 апр 2007, 19:15
Skype: yura_zakharchuk
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение Giorgio »

Ага, я теж це читав. Істинно державницька політика.

Аватара пользователя
ЛюдмилаНиколаевна
Корифей
Сообщения: 2618
Зарегистрирован: 15 май 2008, 15:22
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение ЛюдмилаНиколаевна »

Було це давно – ще за старої Австрії. В купе швидкого потягу Львів – Відень їхали чотири пасажири: англієць, німець, італієць і наш українець. Говорили про різне і нарешті почали – про мови: чия мова краща, багатша, котрій належить світове майбутнє. Самозрозуміло – кожний вихваляв свою мову!

Англієць заявив, що Англія – це країна завойовників і великих мандрівників, які славу її мови рознесли по всьому світу. Англійська мова – це мова Шекспіра, Байрона, Діккенса, Ньютона, Дарвіна та інших великих письменників і науковців. Очевидно – англійська мова – це світова мова!

Гордовитий німець відразу заперечив, бо німецька мова – це мова двох імперій: Великонімеччини та Австрії. Це мова філософії, техніки, армії, медицини, мова славетних Шіллера, Канга, Вагнера, Гете і Гейне. І тому тільки німецькій мові належить світове майбутнє.

А італієць, посміхаючись, сказав: «Ви обидва не маєте рації. Моя мова – мова сонячної Італії – це мова музики, мова кохання – а про кохання мріє кожен. Італійською мовою написані славетні твори Данте, Боккаччо, Петрарки, лібрето знаменитих опер Верді, Пуччіні, Россіні та інших великих італійців. Ні, тільки італійська мова може стати провідною мовою в світі!»

А наш українець – по довшій мовчанці сказав: «Я міг би, панове, як і Ви, хвалитись, що моя рідна мова – це мова незрівнянного сатирика Котляревського, безсмертного генія Тараса Шевченка, неперевершеного в світі лірика Лесі Українки, великого титана Франка. Я міг би назвати багато славних імен свого народу, але не тому суть! Ви ж нічого не сказали про саме багатство і можливості Ваших мов. А це найважливіше! От, скажімо, чи могли б ви у своїх мовах написати невелике оповідання, в якому би всі слова починалися з тієї самої літери?!»

– О ні! Це неможливо – заявили всі.

– Ось, на ваших мовах це неможливе, а в нашій – це зовсім просто! Назвіть якусь букву, - звернувся він до німця.

– Хай буде «П», - сказав той.

– Добре. Оповідання буде називатися «Перший поцілунок»

Перший поцілунок

Популярному перемишльському поету Павлу Петровичу Подільчаку прийшло по пошті приємне повідомлення:

– Приїздіть, Павле Петровичу, – писав поважний правитель Підгорецького повіту Полікарп Пантелеймонович Паскевич, – погостюєте, повеселитись! Павло Петрович поспішив, прибувши першим потягом. Підгорецький палац Паскевичів привітно прийняв приїжджого поета. Потім під’їхали поважні персони – приятелі Паскевичів.

Посадили Павла Петровича поряд панночки – премилої Поліни Полікарпівни. Поговорили про політику, погоду, Павло Петрович прочитав підібрані пречудові поезії. Поліна Полікарпівна програла прекрасні полонези, прелюдії. Поспівали пісень, потанцювали падеспан, польку…

Прийшла пора – попросили пообідати. Поставили повні підноси пляшок портвейну, плиски, пшеничної, підігрітого пуншу, пільзнерського пива. Принесли печених поросят, приправлених перцем півників, пахучі паляниці, печінковий паштет, пухкі пампушки під печеричною підливою, пироги, присмажені пляцки…

Потім прислуга подала пресолодкі пряники, персикове повидло, помаранчі, повні порцелянові полумиски полуниць, порічок.

Почувши приємну повноту, Павло Петрович подумав про панночку.

Поліна Полікарпівна попросила прогулятися по Підгорецькому парку, полюбуватись природою, послухати пташині переспіви. Пропозиція повністю підійшла підхмеленому поету. Походили, погуляли…Порослий папороттю прадавній парк подарував парі приємну прохолоду…Повітря п,янило принадними пасовищами…Посиділи, помріяли, позітхали, пошептали, пригорнулися. Прозвучав перший поцілунок…

- прощай, парубоче привілля! Прийдеться поету приймакувати.

Аватара пользователя
Светлана
ГУРУ
Сообщения: 6499
Зарегистрирован: 30 май 2006, 15:09
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение Светлана »

З чим у світі асоціюють Україну (опитування)

http://ridna.ua/p/z-chym-u-sviti-asotsi ... ytuvannya/

Аватара пользователя
Светлана
ГУРУ
Сообщения: 6499
Зарегистрирован: 30 май 2006, 15:09
Контактная информация:

Re: наша мова

Сообщение Светлана »

Сайт Януковича сделал 4 ошибки в имени генсека ООН

http://mignews.com.ua/ru/articles/75034.html

и еще
http://mignews.com.ua/ru/articles/74970.html

Ответить

Вернуться в «О разном»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 8 гостей